Kategorie

ZELNÍČKOVI nyní s dárkem zdarma

Vybrané výrobky Fondu Sidus
můžete zakoupit i v síti lékáren


O NÁS » Archiv projektů » Projekty pro MŠ 2011/12
Projekty pro MŠ 2011-2012
Jaro 2012
VELIKONOČNÍ BALÍČEK
Velikonoce
Velikonoce_final-lepsi.jpg
Velikonoce
Video: návod pro mateřské školy (youtube.cz)
Jak jsme si užili Velikonoce se Sidusem
MŠ CITOV
MŠ SLUNÍČKO
MŠ
MŠ HUSLENKY25. MŠ Plzeň25. MŠ Plzeň

Podzim 2011
Informace o projektu Sidusáček pro mateřské školy
Letos jsme ve spolupráci s dětskou ilustrátokou Vendulou Hegerovou, časopisem Sluníčko a dalšími vydavatelstvími dětských knih pro děti připravili knížečku Sidusáček, ve které mohou rozvíjet své schopnosti v mnoha zábavných cvičeních (např. bludiště, vystřihovánky, skládanky, anglické pexeso, doplňování rýmů, obrázkové říkanky, samolepky a další).

Peníze z prodeje použije Pediatrická Klinika UK 2. LF Fakultní nemocnice v Praze Motole a Dětská klinika Fakultní nemocnice v Olomouc na zakoupení dalších přístrojů, které díky Vám pomohou uzdravit mnoho dětských pacientů.

Předem se těším na  spolupráci i v letošním roce. Pro organizátora projektu na vaší škole máme opět připravený malý dárek, jako poděkování za čas, který nám věnujete.

Hezké dny plné radosti

Fond Sidus
Ukázky pracovního sešitu Sidusáček
Sidusáček
Sidusáček úkoly
Sidusáček
4.png
Sidusáček
SIdusáček
7.png
8.png
9.png
Sidusáček
11.png
Sidusáček
Průběh projektu
Projekt pro mateřské školy, který pomáhá nemocným dětským pacientům, v českých a moravských nemocnicích, probíhá stejně jako na základních a středních školách již šestým rokem. Do začátku školního roku 2011/2012 bylo díky vašim příspěvkům za výukové programy a hračky předáno 1 899 198 Kč, aktuální stav sbírky je 2 165 822 Kč.

Do projektu se může zapojit každá mateřská škola na základě telefonátu nebo e-mailu. Pokud vaše školka nebyla zatím oslovena, prosím, kontaktujte nás na tel. 283 843 140 nebo e-mailu sidus@fondsidus.cz .

Průběh projektu:

Hlavním cílem našeho projektu je i letos děti především pobavit, zábavnou formou něčemu naučit a rozvíjet jejich kreativitu a jemnou motoriku.

Každé dítě, které se zúčastní našeho edukativně-zábavného programu, získá pracovní sešit "Sidusáček".

Pracovní sešit obsahuje zábavné obrázkové čtení, básničky, komiks, vystřihovánky, labyrint, hledání rozdílů, omalovánky, soutěže a spoustu dalších oblíbených úkolů. Při práci dětem pomáhají rodiče a učitelé. Kniha je vkusně výtvarně zpracovaná a obsahuje mnoho oblíbených ilustrací. Je určen (ne)čtenářům ve věku od 3 do 7 let.

Jako poděkování za váš příspěvek 39 Kč získají děti nejen tento pracovní sešit, ale i sadu barevných samolepek. Samolepky mohou nalepit na určená místa v sešitu, ale použít i pro svou zábavu.

Výtěžek z prodeje je věnován Pediatrické klinice UK 2.LF Fakultní nemocnice v Motole a Dětské Klinice Fakultní nemocnice Olomouc, a to pro nákup potřebných přístrojů pro dětské pacienty.