Kategorie

ZELNÍČKOVI nyní s dárkem zdarma

Vybrané výrobky Fondu Sidus
můžete zakoupit i v síti lékáren


O NÁS » Archiv projektů » Projekty pro ZŠ a SŠ 2011/12
Projekty pro ZŠ a SŠ 2011/12
Projekty na základních školách

 

Zpravodaj
ZŠ CHROPYNĚ

žáci 7. třídy ZŠ ROVENSKO
žáci 7. třídy ZŠ ROVENSKO

Ve školním roce 2011/12 vytvářejí děti originální magnetky. Vytvoření vlastních magnetek je pro děti zábavné a podporuje jejich výtvarné cítění.


Balení: Sada obsahuje 2 magnetky ve tvaru kruhu a 2 magnetky ve tvaru čtverce, obě v bílé barvě, součástí sady jsou dále různobarevné lepící folie, ze kterých si děti vystřihnou dané tvary a nalepí na magnetku.

„Originální magnetky" na škole v přírodě

Žáci ze 6. až 8. třídy pražské ZŠ Botičská strávili jeden dubnový týden na škole v přírodě u šumavské vesničky Rohanov. ZŠ Botičská se od loňska věnuje charitativní činnosti a spolupracuje s Ligou proti rakovině Praha, Českou společností AIDS pomoc a Nadačním fondem Českého rozhlasu při organizaci veřejných sbírek Květinového dne, Dne boje proti HIV/AIDS a Dne, kdy svítí světlušky. Při těchto akcích školu reprezentují dobrovolní prodejci sbírkových předmětů v ulicích Prahy a zakoupením těchto předmětů se zapojují také ostatní žáci a zaměstnanci školy. Z tohoto důvodu bylo do i tak velmi pestrého programu školy v přírodě zařazeno „tak trochu jiné odpoledne" zaměřené právě na dobrovolnictví. Během něj si žáci vyzkoušeli psát a číst Braillovo písmo, debatovali o fiktivních HIV/AIDS nemocných osobách a v neposlední řadě přispěli fondu SIDUS zakoupením „originálních magnetek".

Žáci byli nejprve informováni o veřejné sbírce fondu SIDUS a byli upozorněni na to, že jejich příspěvek je dobrovolný a je zcela na jejich zvážení, zda si magnetky zakoupí či nikoliv. Žákům také bylo vysvětleno, že utržená finanční částka pomůže nemocným dětem v motolské a olomoucké nemocnici např. zakoupením lékařských přístrojů. Z 26 účastníků školy v přírodě se 23 žáků rozhodlo přispět. Sami byli překvapení, že z jejich 35,- Kč, které mají skoro vždy v peněžence a nijak zvlášť jejich utracení nepocítí, se během chvilky stala částka mnohem větší a ještě k tomu určená potřebným.

Součástí balení „originálních magnetek" jsou dva magnety a arch bílých samolepek, jejichž pokreslením a nalepením na magnet vzniknou originální kousky. Žáci se rozhodli, že jeden magnet pokreslí všichni stejně a získají tak památku, resp. symbol školy v přírodě. Každý, kdo měl nějaký návrh, jej nakreslil na tabuli a poté proběhlo hlasování o nejlepším z nich. Jelikož žáci během školy v přírodě navštívili rozhlednu na Javorníku, jehož vrchol se nachází 1060 m n.m., a vybraná částka činila 1060,- Kč, zvítězil návrh, který obě tyto skutečnosti reflektoval. Druhý magnet žáci pokreslili a měli možnost jej věnovat dalšímu z účastníků.

Ti žáci, kteří fondu SIDUS přispěli, získali společný pocit uspokojení z vykonaného dobrého skutku a v podobě originálního magnetu také hmotnou památku na velmi vydařenou školu v přírodě. Třeba si na fond SIDUS vzpomenou příští školní rok znovu a ZŠ Botičská se bude moci chlubit školami v přírodě, jejichž účastníci myslí na druhé a pomáhají potřebným.

Kristýna Špelinová

učitelka ZŠ Botičská a vedoucí ŠvP

ŠvP ZŠ BOTIČSKÁ
ŠvP ZŠ BOTIČSKÁ
Masarykova ZŠ

Žáci 8.B Masarykovy základní školy v Krupce zakoupili naše originální magnetky a vytvořili z nich dárek pro dětské pacienty Dětské kliniky v olomoucké nemocnici.

Jménem Fondu Sidus děkujeme za krásný nápad.

Projekty na středních školách
SOŠ LUHAČOVICE
SŠ Chrudim
SŠ Chrudim 2
2011_12

Návod k realizaci projektu

Úvodem Vám děkujeme, že se Vaše škola rozhodla pomoci nemocným dětem a zapojila se do celostátního charitativního projektu „Hrajeme si se Sidusem"!
Zásilka obsahuje: informační letáky na nástěnky, objednané předměty, složenku, malý dárek pro organizátora projektu a tento návod k realizaci  projektu.
Na základě Vaší telefonické dohody s naším operátorem zasíláme požadovaný počet výrobků. Prosíme Vás o uhrazení částky odpovídající počtu prodaných materiálů přiloženou složenkou nebo převodem na účet 232776924/0300.

Při platbě prosím uveďte variabilní symbol Vaší školy!
Cena jednoho výrobku je 35,- Kč.
V případě, že budete potřebovat více výrobků, kontaktujte nás telefonicky (283 843 140 nebo 739 658 822) nebo emailem (sidus@fondsidus.cz). Obratem pošleme další výrobky.
Budete-li potřebovat jakékoli informace týkající se projektu, kontaktujte nás.

Jak postupovat:
1.    Vyvěšením letáků na nástěnky s projektem seznamte učitele, žáky, studenty a rodiče.
2.    V případě, že jste obdrželi také „originální magnetky", je třeba (za příspěvek 35,- Kč) dát kupujícímu sáček s magnetkami a současně arch samolepek. Tyto dvě části tvoří nedílný celek.
3.    Vyberte částku 35,- Kč za každý prodaný výrobek.
4.    Sbírku ukončete posláním emailu s počtem prodaných výrobků. Vybrané peníze zašlete převodem na náš „sbírkový" účet 232776924/0300 nebo přiloženou složenkou.
5.    Na případnou úhradu nákladů na poštovné si ponechejte 1-2 kusy ze zaslaných výrobků Fondu Sidus.

Po ukončení sbírky obdržíte certifikát dárce a potvrzení pro vaši výroční zprávu elektronickou poštou.

PA260006.JPG
PA260010.JPG
PA260011.JPG
PA260020.JPG
PA260025.JPG
PA260032.JPG
PA260033.JPG
PA260043.JPG
TOPlist