Kategorie

ZELNÍČKOVI nyní s dárkem zdarma

Vybrané výrobky Fondu Sidus
můžete zakoupit i v síti lékáren


KOMU POMÁHÁME » Jakub Laga 5.8.2013

Finanční dar ve výši 20 392,- Kč pro Jakuba Lagu na zakoupení pobytu v centru ADELI.

 

"Žádost. paní Lagové o pomoc (10.5.2013):"

Dobrý den,

jsem matkou postiženého syna, který má dětskou mozkovou obrnu. Narodil se předčasně ve 29. týdnu těhotenství a DMO je následkem. Synovi je nyní 11 let, je nechodící, pohybuje se na vozíčku. Od narození cvičíme, napřed Vojtovu metodu a nyní Bobathovu metodu. Samozřejmě zkoušíme i jiné terapie jako hipoterapie, lázeňské pobyty, kraniosakrální terapii, masáže, plavání. Syn je po psychické stránce velice šikovný, naučil se pěkně mluvit a všemu rozumí, navštěvuje 4.třídu ve speciální škole. O učení má zájem, brzdí ho jen motorické dovednosti. Jeho fyzickou stránku a motoriku se snažíme stále zdokonalovat. Samostatně se syn dokáže jen přetáčet a plazit, o chůzi má ale zájem a pravidelně nácvik provádíme, rád by se naučil chodit.

Absolvovala jsem se synem rehabilitační pobyt v Centru Adeli v Piešťanech. Cvičení v Centru Adeli mu hodně pomohlo, viditelně se uvolnil a nabral svalovou hmotu. Díky tomu je u něj reálná šance se posunout v motorice a hlavně fyzicky ještě dál a tak nám bylo doporučeno pobyt opakovat, nejlépe každé 3-4 měsíce. Základem pobytu je cvičení i nácvik chůze v tzv. kosmickém obleku, ale i další velmi účinné terapie jako celotělové masáže, manuální terapie, bahenní zábaly, kyslíková terapie, laserová akupunktura nebo i logopedie.

Pobyt je velice finančně náročný, já chodím do práce na částečný úvazek a manžel je momentálně bez zaměstnání. Synovi hradíme i jiné terapie a pomůcky, proto není v našich silách jej financovat sami.

Pobyt není hrazený zdravotní pojišťovnou, 14-ti denní pobyt se slevou, kdy termín pobytu stanoví Adeli, stojí 2.233 Eur (cca 58.000,-Kč) jinak je běžná cena 3.078 Eur. Ubytování a strava v ceně není zahrnuta, tu hradíme z vlastních prostředků.

Ráda bych Vás požádala o pomoc s financováním synova rehabilitačního pobytu.

Moc děkuji za posouzení mé žádosti a za Vaši odpověď. V příloze posílám nějaké fotky syna z již absolvovaného pobytu.
S přáním hezkého dne

Renata Lagová

 

 

Děkujeme za "email od paní Renaty Lagové (30.9.2013):"

Dobrý den pane Přikryle,

chtěla bych Vám touto cestou ještě jednou poděkovat za Vaši pomoc s financováním synova pobytu v Centru Adeli v Piešťanech. Synovi pobyt opět pomohl, získal větší stabilitu v sedu i sílu v rukách a nohách, jeho spastické svaly se uvolnily a dokáže tak lépe ovládat ruce při úchopu, celkově se posunul zase o krok dále. Potvrzení o absolvování pobytu - fakturu, Vám posílám v příloze.

Jelikož je jeho postižení opravdu velké tak budeme i nadále ve cvičení i rehabilitačních pobytech v Adeli Centru pokračovat. Pokud by bylo ve Vašich silách nám v budoucnu znovu pomoci tak budeme moc rádi. Další synův pobyt by se měl uskutečnit ještě do konce roku.

Mějte se hezky

Renata Lagová
Kroměříž

 

 

Děkujeme za "Přání k novému roku 2014  od paní Lagové a Jakuba Lagy (31.12.2013):"

Přejeme Vám šťastné vkročení do Nového roku 2014, hodně zdraví a mnoho osobních i pracovních úspěchů.

Renata a syn Jakub Lagovi
Kroměříž