Kategorie

ZELNÍČKOVI nyní s dárkem zdarma

Vybrané výrobky Fondu Sidus
můžete zakoupit i v síti lékáren


KOMU POMÁHÁME » Michaela Kruželová 4.3.2015

Fond Sidus se na doporučení týmu Pediatrické Kliniky UK 2. LF Nemocnice v Praze Motole rozhodl poskytnout příspěvek Michaele Kruželové na léčebný pobyt v centru Adeli. Finanční dar byl předán  dne 4.3.2015.

Níže přikládáme žádost Michaely Kruželové.

Dobrý den,paní Bernášková,

obracím se na Vás s velkou prosbou a žádostí o pomoc financovat rehabilitaci v centru Adeli v Pištanech.
Jmenuji se Michaela Kruželová, pocházím z Karviné a je mi 26 let. Od dětství trpím dětskou mozkovou obrnou. Během svých let jsem prodělala 3 operace, které mi pomohly postavit se na nohy s berlemi, ač na delší trasy používám mechanický vozík. I tak to byl pro mne obrovský úspěch, jelikož mi lékaři nedávali velkou šanci. Samozřejmě po tom následovala ještě velká dřina v podobě spousty cvičení a rehabilitací v různých lázních a sanatorií.  Během těchto náročných rehabilitací jsem ještě úspěšné dostudovala Obchodní akademii v Karviné, poté jsem nastoupila na Ostravskou univerzitu v Os travě, ale ze zdravotních důvodů, jsem jí musela ukončit. Přestože jsme si s maminkou prošly mnoha úskalími a prožily špatná období, ať jsou to rodinné tragédie nebo vysmívání se mému handicapu ze strany lidí, nezanevřela jsem na život a snažila se jít dál. Opět jsem začala navštěvovat lázně a rehabilitovat.

Když jsem se loni dozvěděla o rehabilitačním centru Adeli (http://adeli-center.com/cz/),  a o tom jakých výsledků dosahují, svitla mi naděje vylepšit můj zdravotní stav, a tím vést  plnohodnotný život a osamostatnit se. Bohužel speciální rehabilitace v centru Adeli je pro mne vysoce nákladná.

Maminka o mě pečuje celodenně a nepracuje právě kvůli mému handicapu, tudíž si nemůžeme dovolit tuto rehabilitaci hradit bez pomoci hodných lidí.

Rehabilitace v centru Adeli pro mne na 2 týdny vychází 3078 eur. Celková částka rehabilitace + ubytování s matkou, poněvadž potřebuji její asistenci, činí cca 125 000,-

Proto bych Vás touto cestou chtěla požádat o finanční příspěvek (budu vděčná za jakoukoli částku), abych mohla tuto rehabilitaci realizovat a usnadnit tak život nejen sobě, ale také mamince. Získala bych tak nezávislost od asistence své maminky a posunula bych se o krok dál.

Můj příběh na webu APPY zde: http://cz.appa.eu/michaela-kruzelova/

Pokud se rozhodnete můj, leckdy nerovný, boj s DMO podpořit, můžete tak učinit na :

ČÍSLO ÚČTU: 2000559145/2010 ( založený u organizace APPA – Asociace pomoci postiženým Adeli)

Zpráva pro příjemce:  Michaela Kruželová

S pozdravem a poděkováním

Michaela Kruželová

Dobrý den, pane Přikryle. 

v příloze Vám zaslám fotografie z pobytu, který mi nesmírně pomohl. Zlepšila se rovnováha, stereotyp chůze a došlo k posílení nepouživaných svalů. A co je pro mě největším úspěchem z pobytu, začala jsem chodit s jednou berli... Není to ještě stoprocentní, ještě se musím hodně doučit a cvičit, ale věřím, že to půjde....Velmi si vážím vaší pomoci.