Kategorie

ZELNÍČKOVI nyní s dárkem zdarma

Vybrané výrobky Fondu Sidus
můžete zakoupit i v síti lékáren


KOMU POMÁHÁME » FN Motol 1.2.2007
Motol 1.2.2007
infusni_pumpySnímek 001.jpg
infusni_pumpySnímek 002.jpg
infusni_pumpySnímek 003.jpg
Finanční dar
Šek Motolu
Dopis
Dar. Smlouva

Vážení přátelé,

s radostí oznamujeme, že 1.2.2007 byl nemocnici v Motole předán finanční dar Fondu Sidus
v hodnotě 232.000 Kč.

Za vaši pomoc mnohokrát děkujeme.

Praha 1. února (ČTK) - Motolská pediatrická klinika dnes získala od Fondu Sidus 232.000 korun, které použije na nákup deseti infuzních pump. Přístroje umožňují aplikovat i těm nejmenším pacientům do žil léky v určitých časových intervalech. Malým diabetikům pouští do těla inzulín. Užívá se také při podávání krevní plazmy či červených krvinek v množství adekvátním váze dětských tělíček, řekla novinářům primářka Jana Tejnická. Vážně nemocný pacient potřebuje většinou u svého lůžka dva dávkovače. Na jednotce intenzivní péče jich je třeba celkem 60. Kupují se z rozpočtu kliniky, ale motolskou nemocnici nyní finančně zatěžuje rozsáhlá rekonstrukce a objem investičních prostředků je menší. Dnešní příspěvek klinice předal ředitel Fondu Sidus Pavel Přikryl. Přislíbil finanční pomoc na každé čtvrtletí.
Přikryl uvedl, že fond, který vznikl loni v září, chce podporovat projekty na pomoc nemocným dětem. Peníze získává především spoluprací s mateřskými, základními i středními školami. Nabízí jim charitativní náramky, klíčenky a magnetky s rozvrhem hodin. Předměty za 30, 50 a 60 korun prodává žákům, rodičům a učitelům. Dosud se mu podařilo získat 480.000 korun. Koncem února obdrží další dar 218.000 korun od fondu ostravská Klinika dětského lékařství. Předměty Fondu Sidus si lze koupit také prostřednictvím internetu.
Zájemci naleznou bližší údaje na adrese www.fondsidus.cz/partneri.php.
Na motolské pediatrické klinice se vedle dětských pacientů z Prahy s běžnými chorobami a úrazy léčí také děti se selháním ledvin a děti, které prodělaly transplantaci jater. Má 110 lužek a přibližně 60 procent hospitalizovaných dětí doprovázejí maminky. Většinou sedí v křesle u nemocničního lůžka a na noc odcházejí do ubytovny. Po rekonstrukci vzniknou na odděleních malé pokojíčky, v nichž budou ubytovány maminky nejtěžších pacientů. Klinika získala podle Tejnické řadu nákladných přístrojů od sdružení Život dětem, například přístroje pro plazmaferézu a hemodialýzu, každý v hodnotě kolem 750.000 korun. Příští týden dostane od sdružení kolonoskop speciálně upravený pro vyšetřování zažívacího traktu dětí, který netraumatizuje sliznici střev malých pacientu a má i videozařízení, umožňující výuku mediků.
Jitka Klejnová kar